12 mar

Domy murowane, a może drewniane- szeroki wachlarz możliwości

Coraz więcej konsumentów rezygnuje z mieszkania w blokach oraz decydują się na budowę domu, albo też kupienie domu od dewelopera.
Na rynku dostępnych jest wiele ofert oraz projektów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Warto również zauważyć, że zamieszkiwanie domu bez wątpienia jest zdecydowanie bardziej korzystne dla rodzin które posiadają dzieci, a także dla osób lubiących kontakt z fauną, florą oraz ciszę i spokój. Posiadanie własnego ogródka umożliwi nam organizowane imprez w ogrodzie, czy też grillów z przyjaciółmi. Ceny apartamentów, czy mieszkań w nowym budownictwie bardzo często są podobne do cen samodzielnie stojących domów, na przedmieściach aglomeracji miejskich.
Weźmy także pod uwagę to, że koszty samego posiadania mieszkań są czasem wyższe, z powodu konieczności opłacania czynszu, co jest szczególnie denerwujące jeśli oprócz tego musimy spłacać kredyt hipoteczny. Bez cienia wątpienia niekorzystną możliwością jest wynajem. Wiele młodych dorosłych nie może pozwolić sobie na zakup mieszkania, czy też domu, lub też nie posiadają zdolności żeby bank udzielił im kredytu. Wtenczas pozostaje jedynie możliwość wynajmu, bądź mieszkania na stancji, lub jeśli jest taka opcja – z własnymi rodzicami.
Jeżeli podejmujemy decyzję, że chcemy rozpocząć budowanie domu, warto pomyśleć o odpowiednim projekcie, który będzie zaspokajał wszystkie nasze potrzeby. Dom powinien, nie tylko dobrze wyglądać z zewnątrz, ale przede wszystkim musi być użyteczny. Obecne, okraszone technologiami budownictwo spełnia wszystkie potrzeby współczesnych ludzi. Idealny wygląd oraz wygoda spełnią oczekiwania zarazem tych najbardziej wymagających. Istnieje mnóstwo rodzajów budynków mieszkalnych, które postawione zostały z rozmaitych materiałów. Najpopularniejszą są klasyczne domy murowane. W tym przypadku warto zdecydować się na domy pasywne, czy ewentualnie energooszczędne, które dzięki naszpikowaniu najnowocześniejszych rozwiązań oraz zaawansowanej technologii, posiadają niewysokie koszty eksploatacji. Doskonałe parametry izolacyjne sprawiają, ze zużycie prądu jest niezwykle niskie. Jedyną wadą takiego budownictwa jest stosunkowo długi czas prowadzenia prac budowlanych. W tym przypadku koniecznym jest, by znaleźć renomowaną firmę, która posiada w swoich szeregach fachowców oraz dysponuje odpowiednim sprzętem ciężkim, który przyspieszy przeprowadzenie prac. Jedynie w takim przypadku możemy mieć przekonanie, że dom będzie zbudowany w świetle najwyższych standardów oraz będzie trwały. Inną możliwością są domy z drewna. Wykonane są z najwyższej jakości drewna, które jest odporne na wilgoć i uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Domy drewniane całoroczne mają, aż 30 letnią gwarancję, co ma potwierdzać ich niezwykłą solidność. Mogą zostać wybudowane według konkretnych projektów, lub też na specjalne życzenie klientów, z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb. Utrzymanie jest również bardzo korzystne cenowo. Ogrzewanie może być zarówno gazowe, jak i kominkowe. Drewno doskonale izoluje ciepło oraz je utrzymuje we wnętrzu budynku mieszkalnego. Gruba warstwa termoizolacyjna sprawia, że budynek mieszkalny nie ulega wychłodzeniu się nawet w sezonie dużych mrozów.
Dobrym rozwiązaniem, jeżeli nie mamy czasu na szukanie projektów, lub ekipy budowlanej oraz nadzorowanie prac i multum formalności to jest zezwoleń, które musimy zdobyć, jest wybranie domu od dewelopera. Wtenczas wszystkimi denerwującymi formalnościami zajmie się właśnie deweloper. Jedyną tego wadą, są wyższe koszty, ponieważ musimy dodatkowo zapłacić deweloperowi prowizję od sprzedaży.