3 lip

Spełniamy marzenia o własnych czterech kątach

W naszym życiu można wyróżnić różne etapy. Jednym z takich etapów jest wejście w dorosłość. W tym czasie kończymy edukację, zaczynamy karierę zawodową i planujemy usamodzielnienie się. Trzeba przyznać, że wyzwania są wtedy bardzo duże. Ale nasze potrzeby lokalowe z kolei nie są zbyt wygórowane. Często wystarczy wynajęty pokój. Wszystko po to, aby jak najszybciej zacząć układać życie według własnego planu. Jednak z biegiem czasu potrzeby rosną. Budujemy stabilność finansową opartą na udanym życiu zawodowym. W życiu prywatnym planujemy założenie i poszerzenie własnej rodziny. Jest więc naturalne, że w ślad za kolejnymi wyzwaniami muszą pójść coraz większe potrzeby lokalowe.

W tym momencie pojawia się mnóstwo pytań, na które trzeba szybko odpowiedzieć. Pierwszym z nich jest pytanie o to, czy możemy pozwolić sobie na budowę domu, czy też do zaspokojenia naszych potrzeb wystarczy zakup większego mieszkania. Bez wątpienia to, na jaki typ nieruchomości możemy sobie pozwolić zależy głównie od naszych możliwości finansowych a nie potrzeb. Jednak nawet w przypadku, gdy zdecydujemy się na tańszy wariant to te możliwości finansowe i tak nie będą w stanie pokryć wszystkich kosztów jednorazowo. Dlatego kredyt hipoteczny to tak bardzo powszechny wśród młodych ludzi instrument finansowy. Decyzja o jego wzięciu musi być jednak mocno przemyślana i poprzedzona bardzo dobrym rozeznaniem rynku produktów bankowych. Jest przecież kilkanaście instytucji, które będą mogły udzielić nam kredytu. Każda może zaproponować inne warunki. Trzeba będzie wybrać te najkorzystniejsze.

Ale jak się w tym gąszczu ofert połapać? Dotychczas trzeba było przeznaczyć mnóstwo czasu, aby nawet pobieżnie zapoznać się z warunkami we wszystkich instytucjach. Obecnie jest łatwiej, ponieważ w internecie dostępny jest kalkulator kredytu hipotecznego. Dzięki tej funkcjonalności możemy odpuścić sobie bardzo czasochłonny etap wchodzenia na każdą stronę banku z osobna. W bazie kalkulatora hipotecznego znajdują się wszystkie najciekawsze oferty kredytu, a najkorzystniejsze z nich poznamy w ciągu kilkunastu sekund. Trzeba korzystać z takich skryptów, ponieważ powstały one po to, aby ułatwiać nam życie. Jeżeli wybierzemy najwłaściwszą dla nas ofertę, to pozostaje już tylko kontakt z konsultantem kredytowym i ustalenie szczegółowych warunków naszego przyszłego zobowiązania.

Jak już wcześniej wspomniano, etap zapewniania finansowania naszej inwestycji będzie zawsze wyglądał tak samo. Niezależne jest to od tego, czy zamierzamy wybudować dom, czy też kupić mieszkanie. Największe różnice widoczne są na etapie planowania inwestycji. Gdy będziemy chcieli kupić mieszkanie to wymagana będzie decyzja, czy ma to być nieruchomość z rynku pierwotnego czy też wtórnego. W każdym z przypadków nie będziemy mieli zbytniego wpływu na kształt mieszkania, jego podział czy inne warunki lokalowe. Inaczej jest w przypadku budowy domu. Tutaj pierwszym etapem planowania będzie odwiedzenie firmy wykonującej projekty budowlane. Nasz wpływ na kształt przyszłych czterech kątów będzie w związku z tym znacznie większy.